Rower

Wszystko o rowerach

Rowery

Rowery retro stylizowane na francuskie jednoślady

W krajach Europy Zachodniej bez roweru nie można się obejść, a zwłaszcza w Paryżu, Barcelonie. W Polsce to zjawisko nie jest jeszcze tak bardzo popularne, lecz Polacy także w coraz większym stopniu zaczynają zwracać uwagę na zdrowy tryb życia.

Z roku na rok coraz więcej ludzi wybiera coraz zdrowszy i spokojniejszy tryb życia oraz przyjazny dla środowiska naturalnego pojazd, jakim jest rower. Coraz bardziej popularne stają się rowery w stylu retro stylizowane na francuskie jednoślady. Są to rowery z szykiem wielkomiejskim, pozwalające jadącemu na tym rowerze utrzymać sylwetkę w pozycji wyprostowanej. Jadąc na takim rowerze nie musimy posiadać stroju sportowego. Możemy jechać w spódnicy, sukience, spodniach, garnitur, krótkie spodenki. Każdy strój jest bardzo dobry i wygląda stylowo. Znane brytyjskie modelki na takich rowerach się poruszają. Jedyną wadą tego roweru jest waga, gdyż waży od 15 do 26 kg. Jeżeli nie chcemy za dużo w rower inwestować  możemy kupić na giełdach rower używany. Taki rower to szczyt mody.

Wybór jednośladów jest ogromny. Naprawdę ciężko się zdecydować na rower najodpowiedniejszy dla siebie. Zazwyczaj posiadamy określony styl, który posiadamy i do tego stylu nasz rower musi być dostosowany. Bardzo pięknym przykładem roweru retro jest rower  Gitane z 1930 roku. Zafascynowane takim rowerem będą osoby starsze duchem lub miłośnicy lat 20 –tych ubiegłego stulecia. Cena tego roweru waha się w granicach 1300 zł. Rower ten występuje jedynie w wersji damskiej.

Idealny rowerem stylizowanym na lans miejski będzie rower Delivery, stylizowany na lata pięćdziesiąte. Posiada on dwa bagażniki, dzięki którym możemy przewozić dużą ilość zakupów.

Jest bardzo lekki, gdyż posiada aluminiową ramę. Rzeczywistość w miastach sprawia, że często możemy mieć okazję wsiadać z rowerem do autobusu lub do windy,  a także po schodach, przez co rower nie może być zbyt ciężki.

Każdy z nas może jeździć tak wspaniałym oraz lekkim jednośladem. Jeździmy na takich rowerach dla wygody, oszczędności czasu, a przede wszystkim dla zdrowia. Jazda samochodem w dużych miastach, a także w mniejszych może być bardzo uciążliwa. Sklepy posiadają ogromny wybór różnych rowerów, a także rowerów retro. Takim rowerem możemy bez przeszkód poruszać się po zatłoczonych miejscach. Zawsze warto wybrać  rower wygodny, z którego będziemy zadowoleni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *