Rower

Wszystko o rowerach

News

Szacowanie ilości jedzenia na wesele lub duże przyjęcie

Wyzwanie: Zaprojektuj, ugotuj i zrealizuj menu obiadowe na wesele na podwórku z 80 gośćmi. Dzisiaj kilka aktualizacji i zajmiemy się przerażającą częścią szacowania ilości żywności.

Więc… przez jakiś czas nie rozmawialiśmy o ślubie. Nie martw się, za kulisami sprawy się potoczyły. Państwo młodzi skosztowali jedzenia, mamy ostateczne menu, a ja załatwiłem najstraszniejszą część całej transakcji, szacując ilości i analizując koszty. Zamierzam podzielić szacunek i koszt w dwóch osobnych postach, ponieważ jest to mnóstwo informacji. Ale zanim zaczniemy, jedna ważna aktualizacja i przegląd menu, może to wpłynąć na wybór cateringu.

Zaktualizuj najpierw. Już są i zamiast 80 osób planujemy teraz dla 50. (Mniej niż, ale zawsze rozsądnym pomysłem jest zaplanowanie pojawienia się ludzi, którzy nie zrobili całej rzeczy) To jest miłe, ponieważ sprawia, że ​​nasz budżet nieco się wydłuża. Teraz czuję się dobrze, że piwo i ciasto mieszczą się w budżecie. Dodatkowo oznacza to, że możemy trochę zmienić menu, czyli rezygnujemy z sałatki z kurczaka i dodajemy mostek do naszego drugiego dania mięsnego. (Do Twojej wiadomości nie gotuję mostka, dlatego na stronie nie ma przepisu na to. Cieszę się, że nie gotuję drugiego dania głównego, ponieważ trochę mnie to odciąża). Trochę inaczej to wygląda jak popatrzymy na catering wigilijny Warszawa.

Teraz krótkie spojrzenie na końcowe menu:

 • Szarpana Wieprzowina
 • Mostek
 • Burgery z czarnej fasoli, ciecierzycy i komosy ryżowej (dla wegetarian)
 • Sałatka z makaronu z pesto (korzystam z połączonego przepisu, ale zdecydowałem się dodać do potrawy szybką marynowaną cukinię i żółtą squash, oprócz pomidorów. Doda to potrawie nieco więcej koloru i przyjemną kwasową równowagę serowi. )
 • Sałatka Z Pieczonych Ziemniaków Z Musztardą i Rozmarynem
 • Zielona sałata z truskawkami, kandyzowanymi pekanami, fetą i prostym balsamicznym (ostatnio nie udostępniłem wam przepisu na tę sałatkę . Jest to jednak mój stary ulubiony) i można znaleźć przepis na sałatkę / dressing tutaj . Obiecuję, że w najbliższej przyszłości podzielę się z wami moim przepisem na kandyzowane orzechy pekan. To niesamowite).

 

 

Napoje: (Myślę, że wspomniałem o tym tylko mimochodem, więc oto ostateczna umowa.)

 • Sangria (mam „tajne źródło”, które pracuje w Carabbas i przypadkowo podzieliło się ze mną przepisem na czerwoną sangrię. Ponieważ jest to prawie najlepsza sangria we wszechświecie, to właśnie robię).
 • Lemoniada (mogę się nią podzielić w przyszłości).
  woda
 • Piwo (za to odpowiada pan młody).

Deser: (wiem, że jeszcze o tym nie mówiłem szczegółowo, więc…)

Ciasto! Ciasto białe z nadzieniem malinowym i kremem białym. Powinienem więc wspomnieć, że ciasta weselne są dość drogie. Może to być poważny problem z budżetem. Jednak mama  chciała tradycyjnego ciasta, więc miałaby tradycyjne piękne zdjęcia do krojenia ciasta. Moim rozwiązaniem było zamówienie blach (z ładnego sklepu spożywczego) w kolorze białym i bardzo małymna zdjęcia tort dwupoziomowy. Ciasto na 1/2 arkusza podaje 50 według obliczeń sklepów (przy okazji są to bardzo małe plastry) i kosztuje około 100 PLN. Warstwowe ciasto powinno nakarmić około 30 (wiem, że powiedziałem małe, prawda? Najmniejsze, jakie mogłem dostać) . Myślę, że to oznacza, że ​​możemy podawać nie duże, ale dobrej wielkości porcje ciasta. Kiedy obliczają, ile karmi, mówią o naprawdę małych plasterkach. Ponadto smaki na obu ciastach pasują do siebie, dzięki czemu nie będziemy mieć problemów z osobami, które chcą czekolady i wanilii itp.
A więc do szacowania ilości. Kilka ogólnych zasad / myśli:

Oszacuj kilka porcji mięsa na gościa. Jeśli jednak podajesz więcej niż jedno mięso, oszacuj  na każde mięso na gościa, w sumie 3 na gościa.
Dodatki są trudne. Czasami mierzysz objętość, czasami wagę. Czasami składniki rozszerzają się po ugotowaniu (np. Makaron), więc musisz pamiętać, że szacujesz gotowaną objętość, ale kupujesz na podstawie suchej masy. Jednak generalnie chcesz wziąć pod uwagę:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *