Rower

Wszystko o rowerach

News

Kiedy zacząć pakować się na przeprowadzkę (przewodnik tydzień po tygodniu)

Pakowanie domu do przeprowadzki nie jest łatwym zadaniem. Jako profesjonalista w branży przeprowadzkowej, biorąc udział w setkach przeprowadzek, mogę powiedzieć, że najważniejszą częścią procesu przeprowadzek jest to, jak się przygotowujesz i kiedy zaczynasz.

Kiedy powinieneś zacząć pakować się do przeprowadzki? Pakowanie do przeprowadzki należy rozpocząć co najmniej 3 tygodnie przed przewidywaną datą przeprowadzki. Właściwy proces przygotowania do przeprowadzki powinien rozpocząć się co najmniej 6-8 tygodni przed przeprowadzką. Im wcześniej rozpoczniesz proces pakowania, tym łatwiej będzie, gdy zbliża się data przeprowadzki. Dobrze skorzystać z oferty na usługi przeprowadzki Wrocław.

 

Zanim przejdziemy do harmonogramu, kiedy zacząć się przeprowadzać i pakować, chcę podzielić się z wami naszymi 3 najważniejszymi wskazówkami dotyczącymi pakowania podczas przeprowadzki.

3 najważniejsze wskazówki dotyczące pakowania podczas przeprowadzki

Zbieraj cenne przedmioty – nie pozwól, aby przeprowadzający przenosili twoje małe cenne przedmioty, takie jak biżuteria, gotówka, książeczki czekowe itp. W rzeczywistości osoby przeprowadzające przewóz specjalnie nie chcą przenosić twoich wartościowych przedmiotów, ponieważ nie chcą być pociągnięci do odpowiedzialności jeśli przedmioty zgubią się podczas gorączkowego ruchu
Spakuj pudełko na dzień – może to obejmować wszelkie leki, przybory toaletowe, ubrania, bilety lotnicze w przypadku podróży na duże odległości i wszystko, czego możesz potrzebować na co dzień. Możesz potrzebować kilku takich pudełek, ale celem jest, aby nie tracić niczego, czego potrzebujesz na co dzień w głębi losowo poruszających się pudełek, podczas przejazdu oferowanego przez transport mebli Poznań.

Daj sobie wystarczająco dużo czasu – dopiero gdy zaczniesz się pakować i przeprowadzać do domu, zdasz sobie sprawę, ile faktycznie masz rzeczy. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu, aby spakować się do przeprowadzki.
Tutaj przedstawiliśmy prosty podział krok po kroku, jak przygotować się do przeprowadzki, co spakować i kiedy to zrobić.

6-8 tygodni: wyczyść i zdecyduj, co bierzesz ze sobą
Zrób krótkie posprzątanie swojego domu – czysty dom będzie łatwiejszy do rozpoczęcia przy podejmowaniu decyzji, jakie rzeczy zabierzesz ze sobą do nowego domu.
Przejdź przez każdy pokój i zdecyduj, które przedmioty będziesz czyścić – posiadanie mniejszej liczby rzeczy do przeniesienia obniży koszty przeprowadzki i pomoże Ci zachować porządek w trakcie przeprowadzki.
Oddziel elementy, których nie chcesz, i ułóż je wszystkie razem – usunięcie bałaganu z drogi da Twojemu właścicielowi wyobrażenie o tym, ile rzeczy zabierzesz ze sobą do nowego domu, a on będzie mógł Ci dać odpowiedni szacunkowy koszt przeprowadzki.
5 tygodni: pozbądź się i / lub sprzedaj przedmioty, których nie zabierasz ze sobą
Wyprzedaż garażowa

Sprzedaj swoje niechciane rzeczy – sprzedaż niechcianych rzeczy to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy podczas przygotowań do przeprowadzki . Koszt przeprowadzki będzie niższy, ponieważ będziesz mieć mniej rzeczy do transportu i otrzymasz gotówkę za niechciane przedmioty. Oto, jak możesz przeprowadzić udaną sprzedaż garażową przed przeprowadzką.
Przekaż wszystkie przedmioty, które nie są warte sprzedaży – jeśli masz przedmioty, których nie warto sprzedawać, rozważ przekazanie ich. Przekazując niechciane przedmioty, poproś o pokwitowanie, abyś mógł odpisać darowiznę podczas składania wniosku o podatki.
Co zrobisz ze swoją niechcianą starą zabawą? Pozbycie się starych mebli nie jest łatwym zadaniem. Zapoznaj się z tym prostym przewodnikiem po pozbyciu się starych mebli.

4 tygodnie: wybierz opcję transportu towarów

Uzyskaj co najmniej 3 wyceny od firm przeprowadzkowych – Zawsze najlepiej jest sprawdzić rynek, zanim zdecydujesz się zaangażować firmę przeprowadzkową , zwłaszcza jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze. Zadzwoń do kilku firm w Twojej okolicy, aby dowiedzieć się, ile będzie kosztować przeprowadzka .

Zbadaj reputację w Internecie – podczas przeprowadzki każdy chce mieć pewność, że jego rzeczy osobiste są w dobrych rękach. Przeszukuj potencjalne firmy przeprowadzkowe w Twojej okolicy na platformach z recenzjami, takich jak Yelp lub Google.
Poproś o wycenę w domu dla większych domów – W przypadku większych domów zalecane są oszacowania wewnętrzne, ponieważ dają one lepsze wyobrażenie o tym, ile będzie kosztować przeprowadzka. Ponieważ większość przewoźników pobiera opłaty za godzinę, jest to najdokładniejszy sposób, w jaki sprzedawca firmy może podać odpowiednią wycenę.
Sprawdź licencje – Licencje zapewniają, że firma przeprowadzkowa przestrzega zasad i przepisów branżowych i ochroni Twoje towary przed uszkodzeniem.
Poproś o polecenia od znajomych, rodziny lub pośrednika w handlu nieruchomościami – nie ma nic lepszego niż uzyskanie świetnego polecenia od osoby, której możesz zaufać. Zapytaj rodzinę i przyjaciół, czy w przeszłości korzystali z usług firmy przeprowadzkowej godnej zaufania, którą mogą Ci polecić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *