Rower

Wszystko o rowerach

Buty i odzież na rower

Odzież i obuwie na rower

Wszystkie dziedziny sportu wymagają wcześniejszego przygotowania, odpowiedniego doboru sprzętu jak i ubioru, bowiem od niego zależy nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Jazda na rowerze niezależnie od długości i trudności trasy, oraz warunków pogodowych i sprzętowych tym bardziej wymaga doboru tak odpowiedniej odzieży rowerowej jak i odpowiedniego obuwia.

Od  nich to zależy wyżej wspomniane bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. W zależności od pory roku oraz warunków pogodowych ubieramy odzież, która pozwoli nam dostosować się do warunków atmosferycznych, zabezpieczyć przed chłodem, deszczem oraz pozwoli utrzymać właściwą temperaturę ciała, a co za tym idzie odpowiedni komfort rowerowych podróży.

Podstawowym wyposażeniem rowerzysty, gdy chodzi o odzież i obuwie są: koszulka rowerowa, spodenki kolarskie lub MTB, skarpetki rowerowe oraz buty rowerowe z rozróżnieniem, co do rodzaju roweru i obranej trasy. Zaleca się także stosowanie kasku ochronnego. Obecnie na rynku występuje wiele gadżetów rowerowych, które wpływają na komfort i bezpieczeństwo rowerowych podróży. Ważne by one skupiały naszą uwagę na jeździe rowerem a nie rozpraszały nas lub innych rowerzystów czy też kierujących pojazdami.

Jeśli chodzi o odzież powinna ona dobrze przepuszczać powietrze. Najlepiej jeśli wykonana jest z naturalnych materiałów, które wchłaniają pot i nieprzyjemny zapach. Buty natomiast radzimy wybrać dosyć lekkie i takie, które pozwolą nam „wyczuć pedały” a jednocześnie nie obciążą zbytnio stopy. Najlepiej zakupić specjalne obuwie do jazdy rowerem.

Dobrze dostosowana odzież i obuwie rowerowe są nieodzownym składnikiem podstawowego wyposażenia każdego użytkownika jednośladu, ułatwiają podróżowanie, sprawiają, że staje się ono bezpieczniejsze, chronią przed warunkami pogodowymi, zabezpieczają ciepło i komfort a przez to zachęcają do zdrowego- rowerowego sposobu spędzania czasu, dając wielką frajdę szybkiego poruszania się przez ścieżki, drogi, szlaki pojazdem napędzanym siłą naszych mięśni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *